Jak wybrać srebrną biżuterię dla mężczyzny?

Biżuteria najczęściej kojarzy się nam z kobiecymi dodatkami do kreacji i nie można się temu dziwić, w końcu estetyczny pierścionek czy gustowne kolczyki mogą doskonale wzbogacić cały strój, nadać mu subtelności, elegancji, a nawet “pazura”, jeśli to jest aktualnie naszym zamiarem. Na rynku można jednak znaleźć doskonałą biżuterię męską ze srebra, która również stanowi świetny dodatek i podkreśla styl posiadacza. Często może też mieć funkcję pamiątki czy autoekspresji.

Wbrew pozorom mężczyźni często noszą biżuterię, choć możemy na to nie zwracać uwagi, a przecież swego rodzaju biżuterią są zegarki czy łańcuszki na szyi, a także obrączki. Ozdabianie swojego ciała jest działaniem niezależnym od płci. Dzięki niej można lepiej wyrazić siebie lub po prostu lepiej się prezentować. Na rynku znajdują się produkty z różnych materiałów, jednak to srebro jest szczególnie dobrym pomysłem ze względu na swoje właściwości oraz uniwersalność – barwa tworzywa pasuje praktycznie do każdego stroju. W takim razie jak wybrać srebrną biżuterię dla mężczyzny?

Srebrna biżuteria dla mężczyzny – jaka będzie dobrym wyborem?

Szukając biżuterii dla mężczyzny warto kierować się przede wszystkim preferencjami danej osoby, niezależnie od  tego, czy kupujemy ją dla siebie, czy dla bliskiej osoby. Jednak design to nie wszystko, ponieważ biżuteria często spełnia swoją funkcję przez długie lata, a nieraz nawet pokolenia. Dlatego właśnie powinno się stawiać na produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, a więc warto sprawdzać przed zakupem próbę srebra. Najwyższa stosowana na szeroką skalę to 925, co oznacza, że w metalu znajduje się 92,5% czystego srebra. Tworzywo jest odporne na uszkodzenia i korozję, a także pięknie się prezentuje.

Jak dobrać srebrną biżuterię dla mężczyzny? Bransoletki

Mężczyźni często korzystają ze srebrnych bransoletek, które w bardzo estetyczny sposób dekorują nadgarstek, jednak stanowią kontrast dla zegarka znajdującego się na drugiej ręce. Często są używane także przez panów, którzy nie korzystają z czasomierza, a nadal chcą posiadać dodatkowy element ozdobny. Srebrne bransoletki występują w wielu rodzajach, a ostatnimi czasy szczególną popularnością cieszą się modele łączące srebro oraz rzemyki skórzane. To produkty na swój sposób uniwersalne, ponieważ dobrze się prezentują zarówno w przypadku kreacji codziennych, jak i eleganckich.

Jaką srebrną biżuterię dla mężczyzny kupić? Spinki

Kolejnym elementem męskiej biżuterii, która jest powszechnie stosowana, są srebrne spinki do mankietów. Zazwyczaj używa się modeli przeznaczonych do mankietów eleganckich koszul. Srebrny kolor spinek jest uniwersalny i na pewno będzie współgrał z innymi dodatkami, choćby wspomnianą wcześniej bransoletką. Warto stawiać na spinki proste w designie, ponieważ te będą pasować do każdej kreacji. Nie zapominajmy jednak o innym rodzaju spinek, a mianowicie spinkach do krawata. Przytrzymanie krawata może mieć praktyczne znaczenie na przykład podczas wietrznych wydarzeń na świeżym powietrzu. Przytrzyma krawat także w czasie schylania się, jedzenia, wiązania obuwia itd.

Jak wybrać srebrną biżuterię dla mężczyzny? Łańcuszki

W przeciwieństwie do spinek, srebrne łańcuszki dla mężczyzn nie są kojarzone wyłącznie z eleganckimi strojami, a w opozycji do bransoletek, zwykle są schowane pod koszulą czy bluzką. Dlatego w ich przypadku często najważniejsze znaczenie ma symbolika oraz przywiązanie samego właściciela. Oczywiście, nadal sporą rolę odgrywa design, dlatego warto sięgać wyłącznie po sprawdzone produkty. Można zaopatrzyć się w samą zawieszkę, ale też zestaw zawierający również łańcuszek. Warto pamiętać o odpowiednim dobraniu długości łańcuszka do swojej postury.

Jak dobrać srebrną biżuterię do mężczyzny? Zapraszamy do nas

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Tworzymy biżuterię ze srebra najwyższej próby, która jest wykonywana z dbałością o najdrobniejsze szczegóły przez naszych jubilerów. Oferujemy zarówno biżuterię męską, jak i damską.

UDOSTĘPNIJ SWÓJ KOSZYK
Zadzwoń i zapytaj naszego doradcę: +48 511 165 550
This is default text for notification bar