Pierwsza biżuteria dla dziecka: Czym kierować się przy wyborze?

Biżuteria to obiekt pożądania każdej osoby, która chce ubogacić swoją stylizację o błyszczący dodatek. I mimo że ozdoby te kojarzą się głównie z pięknymi, złotymi pierścionkami wysadzanymi kamieniami szlachetnymi, na rynku można znaleźć coraz więcej produktów przeznaczonych dla dzieci. Rodzice, którzy decydują się na zakup biżuterii dla swojej pociechy, bardzo często zadają sobie pytanie: czym kierować się przy wyborze pierwszej biżuterii dla dziecka? Co więc najlepiej wybrać, aby dziecko było zadowolone?

Pierwsza biżuteria dla dziecka — jak wybrać?

Pierwszym kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze pierwszej biżuterii dla dziecka, jest materiał, z jakiego ta została wykonana. I nie chodzi tutaj koniecznie o to, czy będzie to pierścionek ze złota, czy też srebrny, gdyż jest to przede wszystkim dyktowane stylem i preferencjami każdej osoby. Tworzywo ma bardzo duże znaczenie, zwłaszcza wtedy, gdy są to pierwsze tego typu kosztowności, które dziecko będzie nosiło każdego dnia np. bransoletkę srebrną dla dzieci.

Przede wszystkim, decydując się na zakup pierwszej biżuterii dla dziecka, należy unikać wyrobów zawierających w swoim składzie nikiel. Metal ten może bowiem wywoływać reakcje alergiczne, zwłaszcza w młodym wieku. Dla najmłodszych najlepszym wyborem mogą okazać się kosztowności wykonane ze srebra próby 999, z czystego złota lub pozłacane. Należy także zwrócić uwagę na jakość wykonania. Na przykład, zapięcia łańcuszków muszą być solidne, aby samoistnie się nie odczepiły. Szeroka oferta naszyjników dla dzieci dostępna jest na naszej stronie.

Czym kierować się przy wyborze pierwszej biżuterii dla dziecka? — wielkość ma znaczenie

Decydując się na zakup pierwszej biżuterii dla dziecka, należy pamiętać o tym, aby wielkościowo odpowiadała ona budowie anatomicznej dziecka. W tym celu warto więc zmierzyć przed zakupem obwód nadgarstka lub szyi i odpowiednio dopasować kosztowności. Nie można też kupować zbyt ciężkiej i przytłaczającej biżuterii. Musi być ona prosta i delikatna, dzięki czemu dziecko nie będzie czuło się niekomfortowo. Warto też zdecydować się na srebrną biżuterię, która nie rzuca się aż tak w oczy i jest delikatniejsza od złotych błyskotek. Dobrą biżuterią na początek są kolczyki dziecięce.

W przypadku pierścionków dla dzieci pierwszy model najlepiej jest podarować z okazji urodzin lub Pierwszej Komunii Świętej. Co równie ważne, na takiej biżuterii można nałożyć grawer, który będzie przypominał o tym istotnym dniu. Warto też przeprowadzić z dzieckiem rozmowę i wytłumaczyć mu, jak cenny jest taki podarunek. Pierścionki przeznaczone dla dziewczynek powinny być wykonane z miękkiego kruszcu i umożliwiać szybkie ich zdejmowanie. Warto też zainteresować się modelami, które umożliwiają dowolną regulację wielkości.

Pierwsza biżuteria dla dziecka — jaki design?

Dobór odpowiedniego designu biżuterii dla dziecka nie można pozostawić przypadkowi. Ważne jest, aby była ona delikatna oraz niekrzykliwa. Rodzice powinni także zwrócić uwagę nie na to, co jest akurat modne, lecz na to, jaki gust ma dziewczynka czy chłopiec. Biżuterię należy także dopasować do wieku i temperamentu dziecka. Na przykład chłopcy uwielbiają nosić łańcuszki z zawieszkami lub bransolety nawiązujące do militariów, sportu lub motoryzacji.

Z kolei dla dziewczynki idealny może okazać się łańcuszek, do którego doczepiane są złote literki, kwiatki lub serduszka. Z okazji Pierwszej Komunii Świętej świetnym pomysłem może okazać się podarowanie dziecku łańcuszka z krzyżykiem, Matką Boską lub patronem z chrztu dziecka. Z takiego prezentu z pewnością ucieszy się zarówno chłopiec, jak i dziewczynka.

Pierwsze kolczyki dla dziecka — jakie wybrać?

To, czy przekłuć uszy dziecku od wielu lat stanowi niezwykle kontrowersyjny temat. Wielu rodziców zastanawia się bowiem, czy jest to w ogóle bezpieczne, z kolei inni uważają taki pomysł za skrajnie nieodpowiedzialny. Na szczęście, sklepy jubilerskie oferują dzisiaj liczne zestawy kolczyków specjalnie zaprojektowane z myślą o najmłodszych. Najlepszym wyborem okażą się modele z zapięciami typu baranek. Największą zaletą takich kolczyków jest faktów, że nie odczepiają się one samoistnie, a dziecko nie będzie w stanie ich zdjąć nieskoordynowanymi ruchami.

Przekłucie uszu u małych dzieci powinno zostać dobrze przemyślane, dlatego też nie warto spieszyć się z tą decyzją. Z tego też powodu wielu rodziców czeka z zakupem pierwszych kolczyków, aż dziecko stanie się starsze i bardziej odpowiedzialne. Najbardziej nieodpowiednie kolczyki dla dzieci to z pewnością te wiszące oraz takie, którymi można w łatwy sposób o coś zahaczyć.

Pierwsza biżuteria dla dziecka — szeroka oferta na pasrisbizuteria.pl

Aby mieć pewność, że biżuteria dla dziecka zostanie dostosowana w najbardziej odpowiedni sposób, warto zapoznać się z szeroką ofertą naszego sklepu. Oferowana przez nas biżuteria srebrna dla dzieci z pewnością przypadnie do gustu zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Szeroka oferta modeli sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Z kolei pracujący tu specjaliści z pewnością pomogą wybrać najlepszą biżuterię dla każdego dziecka.

Zadzwoń i zapytaj naszego doradcę: +48 511 165 550
This is default text for notification bar